Latgales priekšpilsētas “Rūpju bērns” plāno izdot grāmatu, kas apkopos cilvēku ar īpašām vajadzībām stāstus un dzeju. Daudziem no viņiem rakstīšana ir vienīgais veids, kā sevi izpaust, realizēt. Grāmata uzrunās sabiedrību tieši ar šo cilvēku vārdiem, viņu pārdzīvojumiem, izjūtām, fantāzijas ceļiem. Grāmatas galvenais autors ir Sergejs, kuram ir 25 gadi, kurš runas un kustību traucējumu dēļ visu savu mūžu pavadījis invalīda ratiņos. Rakstīšana Sergejam ir vienīgais veids, kā sevi izpaust un realizēt. Jaunieša rakstīšanas tehnika ir unikāla – Sergejs raksta vienā rokā turot zīmuli un ar to sitot pa klaviatūru, kā rezultātā ar datortehnikas palīdzību tiek radīti daudzi literāri darbi.
Izdodot grāmatu „Grāmata par mums”, kurā tiks apkopoti personu ar īpašām vajadzībām stāsti un dzejoļi, tiks dota iespēja cilvēkiem ar īpašām vajadzībām apliecināt sevi, piesaistīt plašas sabiedrības uzmanību šiem cilvēkiem un sniegt maksimāli daudz informācijas. Grāmatas mērķis ir uzrunāt sabiedrību ar cilvēku ar īpašām vajadzībām vārdiem; veidot dialogu starp cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un pārējo sabiedrību, palīdzēt cilvēkiem ar īpašām vajadzībām sevi izpaust.
Labi apzinoties viedokli, kāds valdīja sabiedrībā līdz 1991. gadam par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un to, cik būtiski ir sniegt informāciju sabiedrībai, lai tuvinātu cilvēkus un veidotu savstarpēju sapratni, Latgales priekšpilsētas “Rūpju bērns” vēlas izdot grāmatu, kas veicinātu cilvēku ar īpašām vajadzībām integrāciju un informētu sabiedrību par šo cilvēku dzīvi un viņu problēmām.
Cilvēki ar īpašām vajadzībām jūtas pamesti un izstumti, tādēļ ir nepieciešams tiešs dialogs starp šiem cilvēkiem un pārējo sabiedrību. Tā veidojās ideja par projektu – grāmatas, kuru autori ir cilvēki ar īpašām vajadzībām, izdošanu. Daudziem no viņiem rakstīšana ir vienīgais veids, kā sevi izpaust, realizēt. Grāmata uzrunās sabiedrību tieši ar šo cilvēku vārdiem, viņu pārdzīvojumiem, izjūtām, fantāzijas ceļiem.
Grāmatas galvenais autors ir Sergejs, invalīds - spastiķis, kuram ir 25 gadi un kurš visu savu mūžu pavadījis invalīda ratiņos. Sergejs apmeklē dienas aprūpes centru cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem. Jaunieša intelekts ir daudz augstāks, bet Latvijas Republikā nav vēl izveidoti dienas centri cilvēkiem ar kustību traucējumiem, un Sergejs ir laimīgs, ka atrodas starp cilvēkiem, kuri viņu saprot un kuri meklē viņam atbilstošas nodarbes. Sergejs ir redaktors pirmajai garīgi atpalikušo cilvēku avīzei “Tilts”.
Tā kā Sergejs sirgst ar spastisma slimību, kā rezultātā viņam ir runas un kustību traucējumi, rakstīšana Sergejam ir vienīgais veids, kā sevi izpaust un realizēt. Sergejam rakstīšana ir vienīgā iespēja dialogam ar pārējiem cilvēkiem. Viņš tikai mazliet vairāk kā gadu atpakaļ iemācījās rakstīt ar zīmuli un speciālista palīdzību. Jaunieša rakstīšanas tehnika ir unikāla – Sergejs raksta vienā rokā turot zīmuli un ar to sitot pa klaviatūru, kā rezultātā ar datortehnikas palīdzību tiek radīti daudzi literāri darbi. Grāmatas rakstīšana Sergejam ir palīdzējusi celt pašapziņu, un jaunietis caur saviem stāstiem mēģina iepazīstināt plašāku sabiedrību ar savām izjūtām, savu viedokli par tādām aktuālām tēmām kā mīlestība, dzīves grūtības, cerība. Tā kā Sergejs dzimtā valoda ir krievu, tad grāmata tiks izdota divās valodās, kas arī veicinās etnisko solidaritāti.
Neskatoties uz to, ka Sergejs ir invalīds, viņš tomēr visiem spēkiem cenšas pierādīt, realizēt sevi, dzīvot pēc iespējas kvalitatīvāku dzīvi. Cik stipram vajag būt cilvēkam, kuram pietiek spēks cīnīties, meklēt nodarbošanos, neskatoties uz slikto veselību. Tādēļ ir tik svarīgi sniegt palīdzīgu roku. Tikai roku rokā mēs varam veidot pilnvērtīgu sabiedrību.
Grāmatas sagatavošanai, tulkošanai un izdošanai nepieciešami vēl nepieciešami 6740 LVL.
Konts: A/S Latvijas Krājbanka, Centra raj. filiāles klientu apkalpošanas centrs RC61, kods UBALLV2X, konta Nr.LV16 UBAL 1161 12105400 1 (LVL); konta Nr. LV65 UBAL 1161 12105401 0 (EUR); Reģ. Nr.40008008765
Kontaktinformācija: Projekta vadītājs Māris Grāvis, Rīga, Balvu iela 11, tel., fax 7144194; e-pasts