Report 31.12.2020
ATSKAITE PAR 1.OKTOBRI- 31.DECEMBRI:
Šajā periodā mācības noslēdza pēdējās 7 vecāku grupas, mācībās piedalījās 102 jaunie vecāki. Ņemot vērā pulcēšanās ierobežojumus, šajā ceturksnī aktīvās grupas tika pārnestas uz tiešsaistes vidi. Lai veiksmīgāk noritētu pāreja no klātienes uz tiešsaisti, organizēta treneru darba grupa, daloties pieredzē par labākajiem paņēmiemiem kvalitatīva tiešsaistes mācību procesa norisei.
Turpinās darbs pie “Vecāku izglītības programmas” krievu versijas izstrādes, ko paredzēts pabeigt nākamajā ceturksnī. Padarot programmu pieejamāku arī krievvalodīgajiem iedzīvotājiem, tā varēs sasniegt daudz plašāku auditoriju, stiprinot visas Latvijas ģimenes.
Kā vecākiem noderīgs un vērtīgs papildus resurss izveidots podkāsts “Pietura vecākiem”, kuru vada VIP trenere Inga Oliņa (klausāms Spotify). Raidījumi tiek ierakstīti divas reizes nedēļā, aicinot uz sarunu viesus, kuri sniedz savu redzējumu un komentārus par dažādām ar ģimenes attiecībām un bērnu audzināšanu saistītām tēmām, piemēram, psihologi, psihoterapeiti, pedagogi, vecāki, u.c. Turpinās aktīvs darbs sociālo tīklu platformās, lai popularizētu programmu - dalāmies ar dalībnieku atsauksmēm, informējam par jaunumiem saistībā ar programmas īstenošanu.
Novembrī notika arī 3h gara treneru video filmēšana, kas ir kā atskaite par šo projektu un paveikto. Šajā video treneri stāsta par programmas jēgu un nozīmi plašākā sabiedrības izglītības kontekstā, dalās ar pieredzi grupu vadīšanā un stāsta par tās saturu. Video tika publicēts pirms labdarības maratona “Dod Pieci” sākuma kā atskaite par paveikto, uzsverot prevencijas nozīmi saistībā ar jauno aktualizēto tēmu par vardarbību ģimenē.
Turpinās sadarbība ar ASV kolēģiem, plānojot un organizējot TBRI Practitioner pirmo Eiropas apmācību norisi 2021. gadā, kas pandēmijas dēļ pagājušajā gadā tika atcelta. Apmācības notiks attālināti, dodot iespēju apmācīt ap 50 TBRI metodes speciālistu visā Latvijā, kas ļaus šīs zināšanas izplatīt plašāk un stiprinās speciālistus, kas tiešā veidā strādā ar traumu piedzīvojušiem bērniem, jauniešiem un viņu ģimenēm.
Novembrī tika organizēta otrā treneru supervīzija, kuras mērķis bija sniegt atbalstu treneriem psiholoģiski izaicinošajā darbā, kā arī iespēju apmainīties ar pieredzi.