Report 31.03.2019
Atskaite no 2019.gada 1.janvāra līdz 31.martam.
Janvāra sākumā klajā laista jaunā mājaslapa - vecakiem.plecs.lv, kurā ikviens interesents var iegūt informāciju par topošo “Vecāku izglītības programmu”, kā arī pieteikties dalībai vecāku apmācību pilotgrupās, kuras aizsāksies vasaras sākumā.
Latvijas ekspertiem sadarbojoties ar pētniekiem no “Kārinas Pērvisas Bērnu attīstības institūta” (“Karyn Pervis Institute of Child development”) un “HALO Project international” (ASV), kopš gada sākuma notiek darbs pie programmas satura izstrādes, par pamatu ņemot institūtā izstrādāto metodi - TBRI® (Trust Based Relational Intervention) jeb “Uzticībā pamatotu attiecību ieviešana”.
29. janvārī tika organizēta prezentācija, kurā ar TBRI® pieeju un pamatprincipiem padziļinātāk tika iepazīstināti Latvijas eksperti - psihiatri, psihoterapeiti, vecāku izglītības centru vadītāji, ļaujot uzzināt vairāk par TBRI® saturu un izmēģināt dažas no praktiskajām metodēm.
No 11.-14. februārim Rīgas Motormuzejā, sadarbībā ar “CSDD”, “Motormuzeja kafejnīcu” un “Illy” norisinājās “Vecāku izglītības programmas” treneru apmācības, kurās piedalījās 110 jomas eksperti no visas Latvijas un apguva TBRI® metodi. Tās vadīja pieredzes bagātās lektores no ASV - Sāra Merkado, Lea Giliama un Sindija Lī. Apmācības notika četras dienas, un dalībnieki apguva gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas, kuras izmantot emocionāli drošu attiecību veidošanā ar bērniem. Programmas noslēgumā dalībnieki bija viensisprātis, ka šī programma ir kvalitatīva, praktiski pielietojama un efektīva, un būtu ieviešama visā Latvijā.
Lai atlasītu visporofesionālākos un motivētākos dalībniekus no visas Latvijas, pirms apmācībām tika veikta anketēšana un saņemti 219 pieteikumi. Saņēmta arī atgriezeniskā saite par apmācībām. Dalībnieki ļoti augstu novērtēja pasākuma tehnisko un organizatorisko kvalitāti, kā arī atzina, ka programma ir ļoti laba, kvalitatīva, vienkārša un viegli saprotama, kā arī praktiski pielietojama.
Februārī un martā uzsāktas sarunas ar ieinteresētajām pašvaldībām, kas vēlas pēc pirmo pilotgrupu palaišanas ieviest šo programmu arī savā pašvaldībā. Šobrīd lielāko ieinteresētību izrādījušas Siguldas, Mārupes, Rīgas, Liepājas, Ropažu, un Cēsu pašvaldības. Ik mēnesi plānots uzrunāt jaunas pašvaldības, lai nodrošinātu programmas pieejamību visā Latvijas teritorijā. Organizētas tikšanās ar Tiesībsargu, Labklājības un Izglītības ministriju par programmas ieviešanu valstiskā līmenī. Turpinās darbs pie programmas izstrādes, adaptēšanas un tulkošanas.
Video no treneru apmācībām pieejams: Šeit