Report 19.08.2010
Jūnijā patversmē uzņemti 15 suņi un 28 kaķi, uz jaunām mājām ir aizgājuši 19 suņi un 30 kaķi.
Šis mēnesis tiešām patversmes suņiem bija ļoti veiksmīgs. Atrada mājas tādi suņi kā Reksis, kurš patversmē bijis kopš 2009.gada decembra, viens no šarpeja jauktenīšu brālīšiem - Darvins, Kriksis, Ducis, Sleiters, kā arī daudzi citi.
Komunālie maksājumi jūnijā patversmes uzturēšanai – 1054 lati, veterināro pakalpojumu izmaksas patversmei – 974 lati, barības, medikamentu iegādei – 647 lati.
Fonds barības un aprīkojuma iegādei jūnijā izlietojis – 1203 latus.
Finanšu atskaite:
Medicīnas līdzekļi LVL 220,53
Dzīvnieku barība, smiltis LVL 538,65
Kopā izlietots LVL 759,18
Ziedojumi
Patversme jūnijā ir saņēmusi ziedojumus – 1234 latus, Fonds – 165 latus.
Brīvprātīgie kopumā jūnijā ir nostrādājuši 45 astoņu stundu darba dienas. Liels paldies par brīvā laika ziedojumu!
1.jūnijā Dzīvnieku drauga fonda pārstāvji organizēja informatīvu akciju „Kopā ar bērniem izvēlies dzīvniekiem draudzīgu izklaides veidu”, kuras laikā Rīgas ielās tika izdalīti informatīvie materiāli par dabai, dzīvniekiem draudzīgām izklaidēm ģimenēm ar bērniem.
9.jūnijā Dzīvnieku drauga fonda pārstāvji viesojās Olaines 2.vidusskolā, lai sniegtu lekciju skolēnu vasaras nometnes dalībniekiem un tiktos ar Olaines pilsētas dzīvnieku aizsardzības aktīvistu grupu. Tika panākta vienošanās par Fonda atbalstu 4.oktobra - Vispasaules dzīvnieku dienas -atzīmēšanas pasākumiem Olainē.
Patversme sadarbībā ar LNT un TV3 sagatavoja divus Līgo svētku sižetus par patversmes dzīvniekiem un piesardzības pasākumiem dzīvnieku īpašniekiem svētku laikā.
Laimīgie stāstiņi jūnijā
Taisons un Tailers. Brāļus T, kā mēdza saukt īsumā Taisonu un Taileru, patversmes darbinieki iemīlēja jau no pirmā acu skatiena. Un kā gan šos mazos, apburošos kunkulīšus, kuri nebija lielāki par plaukstu, var neiemīlēt. Patversmes apgādībā šīs mazās dvēselītes nonāca pateicoties Dzīvnieku SOS cilvēkiem. Taisona un Tailera dzīves sākums bija bēdīgs, abus suņukus kopā ar savām māsiņām un brālīšiem atņēma mammītei, kad viņiem bija tikai pāris dienas. Ielika kastē un aiznesa uz mežu, kur nolēma ``saimnieks`` šīm radībām drošu nāvi. Bet, par laimi, mazo saucienus palīgā sadzirdēja, un cilvēki nogādāja kucēnus drošībā. Par cik mazo bija pārāk daudz - kopā 9, tad viņus sadalīja un nogādāja pie audžu mammām. Par abiem maziem, melnajiem brāļiem T, uzņēmās gādību mūsu patversmes darbiniece un turpmāk mazie brāļi bija bieži viesi patversmē. Audžu mammai pārvarot daudzas grūtības – negulētas naktis, sāpoši puncīši, nevēlēšanās zīst pudelīti un tā tālāk, tomēr izdevās nezaudēt cerību un mazos izbarot. Taisons un Tailers par spīti visam, izauga par lieliem un brašiem puikām. Nepagāja ilgs laiks, kad mazie jau atrada savus īstos saimniekus, kaut gan pretendentu bija ļoti daudz. Mazie brāļi T dzīvo katrs savā ģimenē un turpina augt lieli un skaisti. Stāsts ar tiešām laimīgām beigām.
Sleiters. Pēc izskata drosmīgs un draudīgs suņuks Sleiters patiesībā izrādījās mīļuma iemiesojums, kuram neko citu nevajadzēja kā tikai cilvēka uzmanību. Sleiters bija ļoti uzticīgs savam vienīgajam saimniekam, kurš nomira. Suns tā arī palika piesiets pie ķēdes saimnieka pagalmā, pēc viņa nāves... Nevienam vairs nerūpēja Sleitera liktenis. Tā suns pavadīja ķēdes un savas būdas gūstā vairākas dienas, līdz cilvēki pamanīja pamesto suņuku un nogādāja patversmē. Patversmē Sleiters atkopās - suņu puika bija ļoti izkāmējis, nācās atgūt formu un „uzaudzēt sāniņus”. Laika gaitā Sleiters patversmes darbiniecēm pierādīja, ka nav tikai suns, kurš visu mūžu pie ķēdes dzīvojis, bet gan suns, ar kuru nodarbojoties var iemācīt paklausību. Sleiters apbūra patversmes cilvēkus ar savu labsirdību, gudrību un mīļumu. Bet suņuka lielais augums un drosmīgais izskats nereti atgrūda cilvēkus no vēlmes viņu pieņemt savā ģimenē. Lai gan pavadījis kādu laiku patversmē, tomēr pienāca arī viņa laimīgā diena un īstie saimnieki ieradās Sleiteram pakaļ.
Reksis patversmē nonāca jau 2009.gada decembrī. Reksi atrada cilvēki Plakanciemā pamestu pie būdas. Brīvdomātāju nogādāja patversmē, kur suņuks pavadīja vairāk kā gadu. Lai gan pēc izskata mūsu Reksis neatbilda Komisāram Reksim, viņa gudrās acis un brīvdomātāja gars nevarēja nepatikt. Reksis nebija jaunākais patversmes suns. Septiņus gadus vecais melnis tomēr nezaudēja cerību uz īstajām mājām. Neviens nespēja izskaidrot un saprast, kāpēc neviens pat neatskatās uz suņuku ar apburošajām acīm. Lai gan Reksis ik pa laikam sadomāja paņemt brīvsoli ārpus patversmes teritorijas, viņš vienmēr atrada ceļu atpakaļ. Jūnija beigās Reksis tomēr sagaidīja savu brīdi doties uz mājām. Viņu adoptēja kāds kungs, kuram nomira tieši tāda izskata suņuks un viņš dziļi dvēselē redzēja Reksī sava suņa atspulgu. Tā nu Reksis devās uz privātmāju ar lieliem plašumiem, kur var izlādēt savu enerģiju.
Darvins ir viens no brālīšiem, šarpeja jauktenīšiem, kuri tika nodoti patversmē pēc viena gada dzīves jaunbūvē, faktiski zem klajas debess. Kā jau informējām, brāļiem bija pat dots viens vārds, lai „saimniekam” būtu vieglāk viņus apsaukt, tad, kad viņš parādījās jaunbūvē... 23.jūnijā Darvins devās uz mājām un mēs esam saņēmuši brīnišķīgu vēstuli...
Vēstule no Darvina
Labs Jāņu vakars!!! Darvins ir pats mīļākais suņuks kādu vien esmu sastapusi. Pirmajā dienā kopš viņš ar jauko brālīti parādījās Jūsu patversmē es sapratu, ka kādu no viņiem tomēr gribu sev un saviem bērniņiem. Ilgi skatījos Jūsu mājas lapu, pētīju viņus abus un nekādi nevarēju izlemt vajag vai tomēr nē... Tad tomēr izlēmu, ka JĀ!!! Aizbraucām pie Jums uz patversmi, biju patīkami pārsteigta par laipno un pretimnākošo attieksmi, par suņu sakoptību, par tīrību un visu labo, ko dariet viņu labā! Momentāni ar suņukiem sadraudzējāmies, mazliet pastaigājāmies, iepazīstināju ar bērniņiem. Projām ejot, atskatījos vairākas reizes un tik ļoti negribēju Darvinu pamest. Nedēļu nevarēju īsti naktīs gulēt, visu laiku bažījos par lietainajām naktīm domāju, kā gan viņš tur jūtās, ka lietus līst, ka vējš pūš... Tad nu 23.jūnijā pamodos jau 6:30 ar domu, ka braukšu pakaļ suņukam... Bērniem palūdzu cītīgi māju sakopt, jo nākšot kāds ciemos, pieminēju, ka var būt sunīti šodien atvedīšu, bērni bija ļoti priecīgi... Uzpurni jau senāk biju nopirkusi, kakla siksniņu un pavadu arī tā kā viss vairāk vai mazāk bija sagatavots suņuka uzņemšanai mājās...Tad nu devos ceļā... Beidzot tiku līdz patversmei, ieraudzīju, ka iepriekšējā mājas vietā suņuku nav, biju pamatīgi jau sabēdājusies, bet paskatoties mazliet tālāk ieraudzīju Darvinu! Ak, vai pilnu sirdi un uztraukumu devos iekšā, lai nokārtotu adoptācijas dokumentus. Iznāca laipna patversmes darbiniece, visu ātri noformējām un man atveda VIŅU(Darvinu), viņš bija tik ļoti sabijies un izskatījās, ka nemaz negrib pamest mājas. Tad nu pamazām sadraudzējāmies atkal, izdevāmies laukā un devāmies uz mājām. Paverot dzīvokļa durvis, bērni bija ļoti priecīgi, Darvins gan sabijies pirmajā brīdī. Pirmajā dienā jau uzspējām 3 reizes izstaigātie, pabūt dušā. Otrajā dienā no paša rīta izgājām uz parku, izstaigājāmies un pusdienas laikā bijām gan ārā gan pie vetārsta, kas ir mūsu ģimenes draugs, tāpēc esam droši, ka ikvienā brīdī mums būs palīdzība. Jau iepriekš nopirkām austiņām zālītes, lai varam patīrīt profilaksei austiņas, kā arī puncītim zālītes, ja nu apēdam kaut ko ne to, kas paredzēts ēdienkartē, tad būs ar ko paārstēties. Mēs esam labi draugi, aci no manis nenolaiž, domāju, ka ir sapratis, ka esmu viņam mēģinājusi dot otru iespēju un arī mājas. Gribētu teikt lielu paldies jaukajai patversmei un darbiniekiem, kas tur rūpējās par dzīvniekiem un cer uz labsirdīgām cilvēku sirdīm, kas viņiem visiem dod otru iespēju būt mājās, mīlētiem un apkoptiem.... Paldies, Ilze, Katrīna, Markuss, Gabriella un Darvins!
Reports:
- Report 21.09.2009
- Report 09.10.2009
- Report 30.11.2009
- Report 16.12.2009
- Report 04.01.2010
- Report 19.04.2010
- Report 11.05.2010
- Report 15.06.2010
- Report 19.08.2010
- Report 21.09.2010
- Report 15.10.2010
- Report 09.11.2010
- Report 11.12.2010
- Report 14.01.2011
- Report 25.02.2011
- Report 21.04.2011
- Report 21.04.2011
- Report 17.06.2011
- Report 17.06.2011
- Report 14.07.2011
- Report 04.10.2011
- Report 04.10.2011
- Report 02.11.2011
- Report 16.11.2011
- Report 16.12.2011
- Report 19.01.2012
- Report 13.02.2012
- Report 20.03.2012
- Report 28.04.2012
- Report 31.05.2012
- Report 14.06.2012
- Report 07.08.2012